Gouda wint ook ruim van Kamerik: 6-2 |
Zaterdag 26 september 2026 Gouda - Kamerik 6-2. Doelpunten 0-1 (18e minuut); Jelte Bijsterbosch 1-1 (20e minuut); Mamush Verkerke 2-1 (24e minuut); 3-1 en 4-1 Jelte Bijsterbosch; rust; Jelte Bijsterbosch 5-1 (50e minuut); Mubarak Tchadjobo 6-1 (61e minuut) en Jan Dirk de Bruijn 6-2 (85e minuut)
Gouda was vanaf het begin sterker en kreeg kansjes, maar tegen de verhouding in kwamen de gasten aan de leiding. Een afvallende bal na een vrije trap werd onhoudbaar voor keeper Wouter Guikema in het Goudse doel geretourneerd, 0-1. Deze "vergissing" werd snel recht gezet door Jelte Bijsterbosch die minuten later via een lage vrije trap de 1-1 aantekende en niet veel later na een mooie actie Mamush Verkerke bediende die de 2-1 binnenschoot.
In het laatste kwartier voor rust scoorde Jelte nog tweemaal en bracht zijn dagtotaal daarmee op 3 en zijn seizoentotaal op 4. Met een verdiende en geruststellende 4-1 voorsprong ging voor Gouda de rust in.
Na de thee kwam Gouda weer overtuigend uit de startblokken. Farhan Tchadjobo controleerde de bal en bediende met een kort passje Jelte, die daarna zijn nummer 4 van de dag aantekende, 5-1. Farhan stond ook aan de basis van de 6-1, gescoord door zijn broer Mubarak; 6-1 in de 61e minuut.

Daarna stokte de score bij Gouda. Trainer Herman Verrips wisselde zijn bank en zo kwamen o.a. Maxim ten Cate voor Jelte en Tom van Dam voor Guus Kleiweg. Jeff Sibbald kopte de bal tegen de lat en Farhan miste een grote kans. Kortom de bal wilde er niet meer in. Vlak voor tijd krulde de hardwerdende Jan Dirk de Buijn de bal in de kruising voor de eindstand; 6-2.
In een voor het publiek leuke wedstrijd had er voor Gouda meer ingezeten. Het samenspel moet nog wat constanter worden, belangrijk richting de wedstrijden tegen de sterkere tegenstanders. Volgende week gaat Gouda naar De Rijnstreek. De mannen uit Nieuwerbrug aan den Rijn verloren vandaag voor de tweede maal en wel uit met 4-1 bij SPV '81. De eerste wedstrijd ging met 2-3 verloren tegen VEP. Vastgesteld kan worden dat dit twee van de sterkere tegenstanders uit 5B waren, dus van onderschatting kan zeker geen sprake zijn. Een week later speelt Gouda thuis de derby tegen GSV.
Overige uitslagen
Weinig goede resultaten vandaag voor de overige teams.
- Gouda 2 - Spirit 3 3-4. Tweede nipte nederlaag voor het tweede. Zonde! Voor verslag, zie onderaan.
- Cabauw 3 - Gouda 3 3-10. Knap herstel mannen!
- Cabauw 4 - Gouda 4 3-2
- BSC '68 4 - Gouda 5 7-2
- Gouda 6 - De Jodan Boys 8 3-3
- Gouda 7 - BSC '68 6; wordt woensdag 30 september gespeeld
- Olympia VR1 - Gouda VR1 4-0
- Zwarte Pijl O17-1 - Gouda O17-1 1-3
- Be Fair O15-4 - Gouda O15-1 3-6
- Gouda O14-1 - Woerden O14-1
- Olympia O13-2 - Gouda O13-1 8-1
- Moerkapelle O12-1 - Gouda O13-1 3-1
Gouda 2 in de laatste 6 minuten onderuit tegen Spirit 3
In een wedstrijd met veel slordigheden over en weer, wist Spirit na een kwartier spelen de leiding te nemen uit een indraaiende vrije trap waar we toch een beetje stonden te snurken Gelukkig kon routinier Erwin van der Wal 5 minuten later de stand weer gelijk trekken.
Met weinig kansen over en weer en veel balverlies van beide kanten was het geen spektakel om naar te kijken. Wederom wist Spirit toch weer de leiding te nemen uit een identieke vrije trap waar we wederom stonden te snurken. Met deze stand gingen we rusten.
De 2e helft begonnen we iets voortvarender wat resulteerde in de gelijkmaker, wederom via routinier Erwin van de Wal. Met de teruggekeerde Max L, kwamen we wat meer aan voetballen toe, helaas moest Rodin geblesseerd het veld verlaten, waar eigenlijk het plan was, met beide het voetballen via het middenveld te verbeteren. Toch kregen we een licht overwicht, mede doordat Nijs hun nr 10 het voetballen lastig maakte. In de 75 minuut wist Maxim ten Cate de stand op 3-2 te brengen en in de 80e minuut verzuimde Erwin een hattrick te maken, door de bal aan de verkeerde kant van de paal te schuiven. Dan was de wedstrijd waarschijnlijk wel gespeeld.
Door het verkeerd inschatten van de bal, ging keeper Cedric eronder door en maakte Spirit gelijk 3-3 in de 86e minuut En alsof we niks geleerd hadden, kregen we ook nog de 3-4 om onze oren, wederom uit een standaard situatie in de 90e minuut. We probeerden nog wel met opportunistische lange ballen de gelijkmaker te forceren, maar de tijd was hiervoor te kort, waardoor we met een flinke kater het veld hebben verlaten.
Ik zie het maar als een hele dure les en hopelijk gaan we hier van leren. Wij staan nog niet vanaf minuut 1 direct aan en de concentratie vasthouden tot het eindsignaal blijkt dus ook nog lastig.
Volgende week weer nieuwe kansen. Positief is dat Erwin weer 90 minuten heeft gemaakt, na veel blessureleed.
Cor Loendersloot
Terug





































