Gouda ZA verliest nipt en promoveert niet ondanks goed seizoen

[GROUP_IMAGE]

 

Zaterdag 28 mei 2016: Gouda ZA - Excelsior R 0-1, rust 0-0. Doelp. Bjorn Setoe (57e minuut)

Gouda en Excelsior moesten het beiden doen met minimaal vier spelers anders dan vorige week. Kwalitatief wisten de bezoekers dat beter op te vangen, zonder te putten uit hun sterke A-jeugd. Dat team moest nog voor de beker spelen en zo bleef de aanvulling vanwege de schorsingen na vorige week beperkt tot enige reserve spelers van de A1. Netjes gedaan mannen! Wel was de topscorer, Agbor Eyongakpa, na een blessure weer terug. Gouda moest het juist doen zonder zijn topscoreer Hoessein Ouahabi (vakantie) en verder ook zonder Jeroen Roukes (geblesseerd), Jilles Oosterom (geschorst) en Daan de Heer (schoolverplichtingen).  Vooral spits Hoessein werd aanvallend node node gemist. Vanwege de afwezigen moest trainer Willem Dekker soms schuiven met de overblijvende spelers, waardoor niet iedereen volledig tot zijn recht kwam. Wel terug na een half jaar was de ijzersterke Nadir Tanoti, die de rechtsback positie innam en de ster van de topscorer (11) aan Rottderdamse zijde aardig deed verbleken.

 

Gouda moest het vooral hebben van de zogeheten stilstaande momenten en de counters. Voor rust ging het tamelijk gelijk op, zonder veel grote kansen. Na de thee was één moment, na een periode van opbouwende druk van de bezoekers, voldoende voor de beslissing. Uitblinker keeper Bert Jan Marchand kon in eerste instantie nog wel redding brengen, maar na enig gerommel, was Bjorn Setoe het goudhaantje door de enige goal van de middag binnen te werken. De bezoekers hadden het beste van het spel, maar wat grote kansen betreft kreeg het hardwerkende Gouda ook prima mogelijkheden en we hadden de middag graag met de betere keeper in een penalty-serie zien eindigen. Maar het mocht niet zo zijn en zo kunnen we enerzijds terugzien op een volgens velen boven verwachting goed seizoen en anderzijds staan we, zoals aanvoerder Maikel Hageman het treffend zei, toch wel met lege handen.

 

 

Het meeste gevaar kwam uit de dode spelmomenten, met de vrije trappen van Hans Vergoed (vanaf  rechts), zoals hier en Jeffrey Vonk (vanaf links)

 

Excelsior startte met veel; balbezit, maar na 5minuten nam Gouda het wat over en na 10 minuten golfde het meer op en neer; dan de ene ploeg wat langer in balbezit, dan de andere. Voorzichtigheid was zeker troef en het spel gaf bepaald geen aanleiding tot opwinding. De bezoekers hadden geleerd van de thuiswedstrijd en wisten ditmaal het aantal gele kaarten te beperken en opstootjes te vermijden, zodat ze zich beter op een goed resulteet konden focussen. En de opgewonden standjes waren natuurlijk geschorst. Omdat de sterke voorhoede in tact was gebleven, ja zelfs versterkt, moest Gouda zo rond het half uur enige malen aan de noodrem trekken, wat soms geel en gevaarlijke vrije trappen rond het strafschopgebied opleverde. De eerste vrije trap in de 28e minuut werd door de muur van richting veranderd, waardoor keeper Bert Jan Marchand slechts met de benen de bal kon tegen houden en de bal werd bij de paal binnen getikt. De vreugde was echter van korte duur, want op het moment van schieten stond de betreffende speler al een meter achter de verdediging, aldus een scherpe assistent A. Syed. In de 30e minuut weer een vrije trap, nu op de rand van de "16" en geel voor Jessy Hoekstra. De uitblinker van de heenwedstrijd, Mo Taibi, zette zich achter de bal en schoot via de lat over. Daar ontsnapte Gouda weer.

 

Hans Vergoed heeft de bal op rechts afgepikt en schiet onverwacht met links krom in; keeper Lorenzo Mowlabaks weet de bal nog net met de elleboog te raken, anders was het een doelpunt geweest

 

In de 32e minuut onverwacht een kansrijk moment voor Gouda. De met lichte rugklachten spelende Hans Vergoed maakte zich op rechts goed vrij en schoot verrassend is, zoals altijd met zijn linker en met een curve. Jeugdige keeper Mowlabaks leek verrast, maar kon nog net zijn lichaam richting bal bewegen en schampte het leer met de elleboog (foto boven), waardoor de bal rakelings naast ging. De corner leverde wel gevaar, maar geen goal op. In de extra tijd voor rust werd vanachteren een overtreding op Hassan Ouahabi begaan, die in de spits de plek van zijn afwezige broer had ingenomen. Ook na langdurige verzorging bleek Hassan niet meer in staat verder te spelen en maakte Gouda met 10 man de eerste helft af. De toegekende vrije trap werd door de Rotterdammers goed verdedigd en scheidsrechter Den Turk floot onmiddellijk voor de rust.

 

Na rust duikt Tim Dijkstra in de 54e minuut na een lange pass alleen voor de keeper op, maar hij schiet met  de buitenkant linkervoet net naast het doel, tot zijn en anderens wanhoop en mist zo de kans om Gouda de leiding te laten nemen

 

In de tweede helft kwam Elco Wursten in het veld voor Hassan en speelde vanaf links. In de 54e minuut werd Tim Dijkstra weggestuurd en kwam eerder bij de bal aan dan de keeper en tikte met de buitenkant links de bal langs de keeper, maar ook net naast het doel, bijzonder jammer natuurlijk (foto boven). Toch betekende dit wel dat er kansen zouden komen als Gouda het maar bleef proberen en hoewel het krachtenvretend was in de broeierige warmte (met drinkpauzes) bleef Gouda met volle inzet spelen en loeren op een gaatje in de Rotterdamse defensie. Het meeste balbezit was echter voor de Kralingers en uiteindelijk bezweek onze verdediging onder de druk. De naar rechts uitgeweken Mo Taibi zette strak voor en via een korte combinatie op links schoot Excelsior alleen voor keeper Bert Jan op doel, die het diagonale schot in eerste instantie met een reflex nog wist te keren, maar in tweede instantie frommelde de onopvallende Bjorn Setoe de bal in het doel, tot grote vreugde van de speciaal opgetrommelde supportersclub van de eredivisionist, die achter het doel veel lawaai maakte en zo voor aanzienlijk meer sfeer zorgde dan bij de thuiswedstrijd. Een tweede goal werd later nog afgekeurd, omdat de scorer de bal ontvangen had na luid en duidelijk "Laat gaan" geroepen te hebben en dat mag niet. Maikel Hageman werd door zijn schaduw (nr. 6, Joshua Koolmees) gevloerd en hield daar een enkelblessure aan over. Na lange behandeling en een periode moeizaam voortbewegen, bleef Maikel toch tot het einde staan, want "in zo'n wedstrijd stap je niet uit!". Toch had dit natuurlijk wel invloed op het spel van onze belangrijkste speler. In de 62e minuut werd een kansrijk schot van hem geblokt.

 

Grote kans in de 77e minuut voor de door een eerdere overtreding fysiek aangeslagen aanvoerder Maikel Hageman (enkel), die een voorzet met de borst controleerde, maar moest toezien dat  de keeper kans zag de bal uit zijn schot weg te boksen

 

In de 77e minuut kreeg hij zelfs een vrije kans. De voorzet vanaf links zeilde over de verdedigers heen en werd door Maikel knap met de borst doodgemaakt en vervolgens hard op doel geschoten. De met een opspelende liesblessure kampende keeper Mowlabaks (er was al 3x gewisseld), kon het schot dat net niet zuiver genoeg was, wegboksen. In het vervolg werd Gouda afgefloten voor buitenspel. In de 80e minuut probeerde Stephan Kapteijn het eens van 50 meter, maar zijn knal vloog over het doel van de ver voor zijn goal staande doelwachter. In de 80e minuut kwamen Daniel Stenis en Nick Baas nog voor Tim Dijkstra en Zenon Elst, maar dat leverde geen grote kansen meer op. Gouda bleef het proberen met hoge ballen in de "16" en alhoewel de keeper de bal nog wel eens kwijt raakte, leidde dat niet tot een doelpunt. Aan de andere kant kreeg Excelsior met snelle counters de kans de score op te voeren, maar de uitvoering was zeer slordig en anders was keeper Bert Jan natuurlijk op zijn post.

 

Flinke druk van Gouda in de slotfase voor veel publiek. Jessy Hoekstra ging meer mee naar voren en zelfs keeper Bert Jan zocht regelmatig de middellijn op

 

Zo bleef het 0-1, jammer voor Gouda, temeer daar we graag een penaltygevecht hadden gezien tussen onze keeper en die geblesseerde van Excelsior of zijn kleine, pas 15 jarige vervanger, maar zover kwam het helaas niet. Voor de toeschouwers was wel duidelijk dat het beste team gewonnen had en we durven de stelling wel aan dat Excelsior beter was dan onze kampioen Nieuwkoop. Maar in zulke wedstrijden gaat het natuurlijk louter om het resultaat en Gouda had ook kunnen scoren, dus het kon ook vanmiddag net als vorige week weer alle kanten op. Op de bank van Excelsior had men weer veel billengeknepen, zoals na afloop gemeld werd. De Rotterdammers hebben nu de ambitie om door te stoten naar de tweede klas en zullen dan ook versterkt worden. Gouda gaat met een nieuwe trainer op herhaling en zal met dit team zeker weer mee gaan doen om de bovenste plaatsen, al moeten we zoals gebruikelijk de bewegingen in de "transferperiode" t/m half juni weer afwachten, al zijn de eerste aanmeldingen al binnen.

 

 

Het zit er op. Na een sportieve wedstrijd onder uitstekende leiding kon in goede harmonie afscheid van elkaar genomen worden, zoals het hoort natuurlijk

 

Nu de voetbaldag op 4 juni niet doorgaat, was het na afloop tevens het moment om afscheid te nemen van onze trainer Willem Dekker. We zullen hier niet verder uitweiden over wat er allemaal wel of niet afgesproken was en wat Willem verder nog voor de SV Gouda had kunnen betekenen, feit is dat hij nog wel verder had gewild. Hopelijk zal dit niet tussen hem en de SV Gouda blijven staan, want wij denken bij Willem vooral aan een positieve en enthousiaste vakman, een prima uithamngbord, benaderbaar en duidelijk, die in totaal 7 jaar onze trainer was. In de eerste periode bracht hij Gouda in vijf jaar via titels, een tweede promotieplaats en nacompetities van de 5e naar de 2e klas. In de tweede periode van twee jaar volgde wel degradatie, maar via de nacompetitie, waarbij het op zich al knap was dat we zover nog kwamen en nu eindigt hij met een periodetitel. Namens de Zaterdagcommissie kreeg hij uit handen van Hans van Sprang een "Oevreprijs" voor de langdurigste en succesvolste Zaterdagtrainer bij de SV Gouda en de spelers dankten hem met een eigen reclamebord, zodat dit feit nog in lengte van jaren herinnerd zal worden. Het bord krijgt een plekje naast het viertal dat in onze "Gouden jaren" zo bepalend was. Hier rest een simpel, doch welgemeend "Willem, bedankt!".

Het zal even wennen zijn, maar daar is een hele zomer voor beschikbaar. Op dinsdag 26 juli 2016 start de training weer om 19.30 uur, met de eerste oefenwedstrijd op 6 augustus.

 

Na afloop een samenkomst in de middencirkel. Nadat scheidende trainer Willem Dekker (rechts) zijn bevindingen aan verslaggever Bart Bakker (lees maandag het AD) had doorgegeven, konden de spelers en de Zaterdagcommissie afscheid van hem nemen.....

 

Hans van Sprang overhandigt onder applaus Willem Dekker namens de Zaterdagcommissie een "Oevre-prijs" vanwege zijn verdiensten als trainer van Gouda ZA (in totaal 7 seizoenen; altijd prijs), maar ook vanwege zijn in de omgang zo prettige persoonlijkheid....

 

... en met een duidelijke knipoog meldt Willem dat hij de uitvoerige conversaties in de auto met Van Sprang zal missen, ondanks dat velen dat vreemd genoeg niet zullen beamen....

 

 

De pupil van de week, Sven de Jong, werd door zaterdagvoorzitter Ton Blonk in het zonnetje gezet en Ton sprak de hoop uit dat hij net als zijn vader in het eerste zou komen te spelen

 

In de bestuurskamer was het na afloop toch weer gezellig, want dat is goede sport. Trainer Mario Meijer (links) van Excelsior, oud pupil van onze oud-keeper Rob van Wilgen, overlaadde de SV Gouda met complimenten en onze Esther (rechts), manager Kleedruimten, meldde gelukkig er nog een seizoen aan vast te plakken

 

 

De spelers van de selectie eerden Willem Dekker met een eigen (reclame)bord..... Origineel en zeer terecht!!!!

 

Uit het AD van maandag 30 mei 2016

 

 

Uit Goudse Post, woensdag 1 juni 2016


Terug
HOOFDSPONSOR SENIOREN SEL.:

OVERIGE SPONSORS:

Voetbalvereniging SV Gouda • Groenhovenpark 2 • 2803 PH GOUDA • Telefoon terrein: 0182 - 533202 • Algemene mail: info@svgouda.nl